SKA-P

25. srpna 2008 v 0:49 |  ska

SKA-P je a skapunková hudební skupina založená v Madridu (Vallecas) v roce 1994. Může být zařazena jako politická, extrémně levicová - skoroanarchistická - hudební skupina. Navzdory (nebo právě proto) její radikální pohledy dělají ze SKA-P nejpopulárnější ska skupinu v Evropě i ve Španělsku. Jejich nekomforní postoj je vidět z výstředních účesů. Někteří členové mají číra, zatímco ostatní jsou skoro vyholení s copem na zadní části hlavy.

Ke konci roku 2004 oznámili práci na novém albu. Po volbě 4 proti 2, v únoru 2005 se na světě objevilo nečekané oznámení o přestávce. Členové budou v této přestávce pracovat na vlastních projektech. Poslední koncert proběhl v Madridu, 24. září 2005. Skupině tleskal desetitisícový stadión La Cubierta. SKA-P vystoupili i na českém hudebním festivalu Rock for people v červenci 2003.

Jméno skupiny (vyslovované jako es'ka-peh) je založeno na Španělském slově 'escape' a ska p(unk). Od začátku osmdesátých let je jméno skupiny blízce spojen s Madridskou pracující třídou čtvrti Vallecas, jako symbol pýchy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.