lacuna coil

25. srpna 2008 v 0:16 |  metal
Skupina Lacuna Coil pochází z Itálie a hraje metal - Rock
Členové skupiny
Skupinu Lacuna Coil tvoří zpěvačka Cristina Scabbia, zpěvák Andrea Ferro, kytarista Cristiano Migliore, druhý kytarista Marco Biazzi, baskytarista Marco Coti Zelati a bubeník Cristiano Mozzati.

Hudba skupiny

Hudba Italské skupiny Lacuna Coil je inspirována gothickou image, používají melodické kytarové linie ,střídané těžkými a snadnými hlasovými doprovody. Podle sebe sama je skupina podobná stylu Paradise Lost, Tiamat, Septic Flesh, Type O Negative, a dalším. Skupina se v roce 1994 jmenovala Slep of Right, ale zanedlouho změnili jméno na Ethereal , a na konci roku 1997 podepsali smlouvu s Century Media´s. Když už bylo jméno Ethereal zapamatované, opět se přejmenovali. Tentokrát na Lacuna Coil (Znamená to něco jako zapomenutá nebo vynechaná spirála).

Diskografie

  • 1998 - Lacuna Coil
  • 1999 - In A Reverie
  • 2001 - Unleashed Memories
  • 2002 - Comalies
  • 2006 - Karmacode

Po vydání své první desky jela skupina na turné- friends Moonspell. Skupina byla na tomto turné doprovázena kytaristou Cristianem Migliore a bubeníkem Cristianem Mozzati. Následovalo druhé Evropské turné, skupina natočila jejich debutové album In a Reverie a přijala druhého kytaristu Marca Biazzi. Skupina nové album podporovala na dalším Evropském turné. Následovaly desky Halflife a Unleashed Memories.
Páté album- Comalies dosáhlo obrovské chvály a předběžně změnilo všechny základy metalového světa. O rok později první singl z tohoto alba, Heaven´s a Lie, začalo dosahovat rádiové a mediální pozornosti a táhl skupinu do hlavního proudu. Druhý singl, Swamped, také vzbudil pozornost a rádia ho hrála téměř dokola a byl použit i ve video hře "Vampire: The Masquerade - Bloodlines". Videoklipy byly točeny pro oba songy a vysílány na MTV. V roce 2004, se stalo album Comalies nejprodávanějším v historii nahrávacího studia Century Media´s. Skupina se mezi svými turné v Americe a Evropě objevila i na Ozzfestu. Skupině Lacuna Coil stoupala popularita a v roce 2006 vydala zatím své poslední album Karmacode. Kvůli delšímu času stráveném v produkci se vyhnuli novými alby přecpanému létu 2005. Původně mělo Karmacode vyjít na konci roku 2005. Brzy po zrušení původního termínu vydání, bylo oznámeno,že Karmacode vyjde v USA 4. května 2006. Jedna z písní, Our Truth, je první singl a je uvedena na soundtracku k filmu Underworld: Evolution. Druhým singlem z alba Karmacode je Enjoy the Silence, již několikrát předělávaná píseň, původně od Depeche Mode. Oba pilotní singly mají videoklip.
zdroj:wikipedie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.