ohnivá kola

29. května 2008 v 19:47 |  dramaa
Ohnivá kola

Cary Ford je mladý motorkář, který strávil několik posledních měsíců v Thajsku. Po svém návratu do Spojených států se znovu setkává s kamarády Valem a ObrazekDaltonem. Ti jej varují, že mu hrozí nebezpečí od konkurenčního motorkáře Henryho Jamese, se kterým má nevyřízené účty. I když by Cary rád žil v klidu po boku své bývalé přítelkyně Shane, kvůli Henryho gangu se mu to nedaří. Henry je totiž naštvaný, že mu není Cary po vůli a nejde s ním do jistého riskantního kšeftu, a tak se mu pomstí. Hodí na něj smrt mladšího bratra šéfa gangu a Cary se bude muset hodně ohánět, aby unikl všem drsným motorkářům, kteří mu jdou po krku.
ObrazekAkční snímek Torque: Ohnivá kola, natočený v roce 2004, se snaží svézt na vlně popularity série Rychle a zběsile. Krásné ženy, rychlá kola, drsňáci, kteří si nenechají nic líbit a samozřejmě souboje gangů, to vše podle hollywoodských tvůrců dokáže mladého diváka přilákat do kina a vzbudit v něm zájem. To co fungovalo u prvního Rychle a zběsile, byl poměrně nápaditý scénář, a ačkoli snímek byl především o rychlých autech a akci, šlo o poměrně zábavnou podívanou. Torque je ovšem jen slabý odvar, v němž jde skutečně jen o drsňáky na motorkách, kteří si jdou neustále po krku a u toho cedí skrz zuby drsné hlášky.

Máte-li však pro motorky velkou slabost a dokážete na osmdesát minut "vypnout mozek", budete se zřejmě u tohoto akčního filmu bavit. Ostatně herecké obsazení není nejhorší a minimálně sympaťák Martin Henderson (Kruh) a afroamerický drsňák Ice Cube (xXx: Nová dimenze) potěší.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.