drogy-druhy

29. května 2008 v 20:25
Nejčastěji zneužívané drogy - Rozdělení:
canabinoidy:
marihuana ( marijánka, tráva , hulení, kytka, ...)
hašiš (haš, čokoláda, ...) + hašišový olej
halucinogeny:
LSD (trip,tripík, papírek, sluníčko, ...)
lysohlávky (houbičky, ...) + gold tops, blue meanis
durman
stimulační:
Ice (forma speedu určená ke kouření)
kokain (sníh, koks, ...)
crack (forma kokainu určená ke kouření)
amfetaminy (speed, piko, perník, peří, methylamfetamin, ...)
MDA (methylenedioxyamphetamin)
PMA (parametoxyamfetamin)
MDMA (extáze, éčko, xtc, droga lásky, ...)
fermetrazin (fermetrák, metrák,... )
opiáty:
kodein (káčko, ...)
morfin (white shit, emko, ...)
braun (béčko) viz. heroin
heroin (herák, háčko, hero, white lady, ...)
opium
syntetické:
metadon
pethidin
tlumící:
benzodiazepiny:
rohypnol
diazepam
nitrazepam
barbituráty:
fenobarbital
sedativa:
alkohol
anestetika:
speciál K (ketamin)
GHB (fantazie, tekutina X, tekutina E, ...)
rozpouštědla:
toluen
aceton + nitroředidlo
alkylnitráty:
amylnitrát (rajský plyn, N2O )
butylnitrát
anabolika
tabák
Konopí - marihuana
Konopí, tráva, marihuana, kytka, ganja (toto jméno je převzato z východní Indie, kde toto konopí roste a je rastafariánským náboženstvím uctíváno jako mystická rostlina- jeho nejvyšší forma se nazývá Kali podle indické bohyně... na její počest se také gandža kouří na březích Gangy), hulení, charas = indick označení hašiše. Co to je? Konopí jsou usušené části rostliny cannabis 1-6m vysoké (nejčastěji sativa, ale existují další 2 druhy: indica a ruderalis)- kouří se samičí rostliny (ze samčích rostlin se vyrábí konopná lana a oděvy).
Nejčastěji se kouří palice či hašiš. Po alkoholu a kofeinu je marihuana nejrozšířenější drogou... Na světě konopí kouří asi 140 miliónů lidí...Má pověst neškodné drogy, protože je méně agresivní než alkohol, ne tak odstrašující jako heroin a jeho boom nastal v 70. letech, období lásky a míru. Dnes je však daleko silnější než tenkrát... Tehdy byl obsah asi 1-3%, ale dnes existují vyšlechtěné odrůdy jako je "skunk" (poprvé vypěstován v Nizozemsku), které obsahují až 15% THC a ty už nejsou tak úplně neškodné... Dlouhodobé a časté kouření konopí rozhodně neprospívá sexuálnímu životu. Může snižovat libido a přispět k nižšímu počtu spermií. Tráva stejně jako tabák působí detoxikačně v pochvě. To znamená, že u těhotných žen způsobuje pomalý vývoj plodu. U některých lidí může způsobit paranoiu, zmatenost a ustrašenost a skončit s marihuanou také není lehké... Výzkumy ukázaly, že může být návyková jak psychicky, tak fyzicky. Při odvykání jsou abstinenčními příznaky výkyvy nálad, nervozita a zlost, které mohou přerůst ve výbušnost a agresivní chování. Navíc má konopí na plíce podobný účinek jako tabák, zvyšuje riziko rakoviny plic, úst a hrtanu (1 joint se rovná asi pěti cigaretám). Doteď ale nemáme důkaz, že by tráva někoho usmrtila.
Pro většinu lidí je totiž kouření marihuany jen určitá fáze a jen asi 10 % u ní zůstane déle jak pět let. Období, kdy tato fáze nastává však dělá rodičům starosti, neboť je tráva nechvalně známá svojí schopností tlumit motivaci... Konopí obsahuje aktivní látku THC (tetrahydrokanabiol), která navozuje stav zkouření. Okamžitý účinek vyvolaný kouřením marihuany je pocit uvolnění, sucho v puse, rozšířené zorničky, mírná euforie a iluze, že čas ubíhá pomaleji...chuť mluvit a hodně se smát, skelné oči, zhoršení motorické koordinace. Může umocnit již existující pocity...Vysoké dávky konopí mohou mít také halucinogenní účinky, pocit strachu, panika. Proč je konopí tak oblíbené? Jeden školní psycholog říká: ,,Díky své schopnosti uvést člověka do stavu uvolnění a lehké euforie může marijánka alespoň na chvíli zmírnit mnohdy zahlcující pocity zlosti, napětí a deprese, které tak často trápí dnešní dospívající děti. Je lehce k dostání a je relativně levná a skutečnost, že je zakázaná, jí dodává záchvěv vzrušení a je skvělým prostředkem vzpoury."
Marihuana je slovo, které označuje usušené lístky rostlin vypadajících podobně jako oregáno. Většinou se kouří usušené pupeny, které jsou silnější než lístky. Marihuana má (při kouření) ojedinělou nasládlou vůni... Hašiš je hmota z usušené pryskyřice samičích rostlin konopí. Vypadá jako malá, lepivá kulička nebo hranolek. Marihuana i hašiš se dají také jíst, Hašiš je aktivní součástí hašišových koláčků. Ale myšlenka, že marihuanu lze ponořit do vody a výsledný roztok použít pro účinek podobný jako při pojídání marihuany, je jednoznačně nesmysl. Tuto metodu popisuje hašišový nadšenec Adam Gottlieb v knížce Vaříme s konopím. "Jestliže je rostlina dobré kvality, usilovný var může způsobit vyluhování nějaké pryskyřice, je to však téměř neúčinné. Gottlieb tvrdí, že THC (aktivní látka konopí) není rozpustná ve vodě, pouze v oleji nebo alkoholu. Pravidelné kouření konopí má zásadní vliv na paměť a schopnost koncentrace. Člověk pomaleji zpracovává informace a hůře se učí (tyto potíže bývají trvalejšího rázu). Důvodem může být to, že THC zůstává v těle poměrně dlouhou dobu. Dr. Nadia Solowij, psycholožka z Australského výzkumného centra, říká, že je možné, že ten, kdo kouří velmi často, může být vlastně pořád ve stavu mírného zkouření, což ovlivňuje psychické procesy. Nesmíme ale zapomenout, že na každého působí její užívání jinak. Podstata závislosti: V mozku jsou receptory chemických látek zvaných anandamidy, které tělo přirozeně produkuje. Konopí zapadne do těchto receptorů jako klíč do zámku a zapne je stejně jako anandamid. Když konopí uvádí receptory do činnosti příliš často, začnou to potřebovat, a když to nedostávají, vybudí opačnou reakci, jako např. ustrašenost, výkyvy nálad, nevolnost. Riziko se zvyšuje, když se konopí kouří několikrát do týdne nebo denně a v útlém věku. Marihuana má tzv. opačnou toleranci. Čím déle je užívána, tím méně stačí na vyvolání stejného efektu. Není tedy nutno zvyšovat dávky. A jak s konopím přestat? Pokud potřebujete pomoc při odvykání nebo snižování dávek, obraťte se na místní protidrogové centrum. Některým lidem pomáhá hypnóza.

Příběh - marihuana -vězení?
Další obrázky:
Za pár rostlin marihuany do vězení?

Hradec Králové - Záliba v lehkých drogách se stala osudnou místní osmnáctileté dívce, která si v jedné ze zahrádkářských kolonií v letošním roce bez povolení vypěstovala konopí seté. Doplatila však na všímavost sousedů. Policie ženu podezřívá, že z rostlin chtěla dalším zpracováním vyrobit marihuanu.
Dívka po odhalení dobrovolně všech čtrnáct rostlin policii vydala. Vyšetřovatel ji obvinil z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Soud dívčiny pěstitelské sklony může odměnit až dvouletým trestem vězení, nebo pokutou.
Hašiš
Co tovlastně hašiš je? Hašiš je vlastní pryskyřice konopí extrahovaná s tuky ve vařící vodě a vykrystalizovaná, účinné látky jsou cannabinoly, hlavně THC. Postupů extrakce hašiše z konopí je mnoho, včetně další izomerace pro zvýšení účinku. Též ve formě hašišového oleje je látka ještě několikrát účinnější. A účinky? "Poblouznení" trvá 30 až 60 minut, vytrácí se po třech hodinách. Při ústním požití (např. v jogurtu) je průběh delší.Vzhled: vypadá jako hnědožlutá kostka, někdy do černa. 1,5 cm dlouhý váleček o průměru asi 6 mm by mohl být 1 gram. Za čerstva je pružný, pak tuhý, drolí se po zahřátí v plameni. Nebezpečí: nebezpečné jsou vysoké dávky (nad 20 mg THC) a chronické zneužívání. Při otravě stoupá v mozku hladina serotoninu. Hašiš potencuje hypnotika, sedativa, ale i budivé aminy. Když se objeví atypický rauš, panický strach, působí dobře barbituráty a káva.
Slang: haš, čokoláda, charas (indické označení z jazyka hindí) - v domácím prostředí se nejčastěji jí v cukroví, kterému se říká mažun.


Hašišový olej: Je to nejsilnější forma marihuany, je totiž 5x silnější než pryskyřice. Někdy se také vyskytuje pod názvem medový olej. Vyrábí se vařením jemně rozdrceného hašiše v rozpouštědle (např. alkoholu), tak se odstraní pevné součástky. Rozpouštědlo se odpaří a zbyde jen lepivý zelenohnědý olej. Nabízí intenzivnější zážitek než jiné formy konopí.
Příběh- celkem nechutný...
"Znal jsem kluka, který, když se dostal na vysokou, šel a koupil hašiš tak za 5 000Kč. V hospodě se potkal s chlápkem, kterej mu to měl obstarat...Řek mu: dej mi prachy a za hodinu to tady máš.
Je to neuvěřitelný, ale fakt mu ten haš za hodinu přivez... Ale pozdějc vyšlo najevo, že to ve skutečnosti byl jen velký kus vosku ze svíčky, kterej byl na povrchu obalenej hašišem. On to nakonec stejně rodal někomu dál, a ten se to ještě chystal říznout henou, krémem na boty, asfaltem, a tak. Fakt je, že každý blok hašiše je něčím říznutý. Takže společně s hašišem kouříte e jiný věci. Tráva, ta se říznout nedá. Zato LSD se někdy míchá se strychninem! A nedělají to jen kluci na ulici, je to i v tom řetězci výš..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.