krucipüsk

23. dubna 2008 v 17:01 |  metal
Tomáš Hajíček - zpěv, lov mamutů
Nástroje: basa, bicí, kytara (pasivně)
Hudební působení dříve: liberecké kapely Der Fraumann, Oi oi Hubert Macháně, Solomon Bob, krátce host na bicí u Tří sester
Hudební působení dnes: divadlo TA Fantastika - muzikál Excalibur (role Uthera)
Školy: střední stavební
Práce: dříve člověk mnoha mnoha povolání od šoféra přes opraváře elektromotorů po stavbyvedoucího
Oblíbené kapely: Suicidal Tendencies, Stuck Mojo, Downset, Laibach, System of a Down
Jarmut Gabriel - kytara, zpěv
Nástroje: Ibanez S 620, struny D'Addaria

Hudební působení dříve: Mewa, Uruguay, performace v metru
Hudební působení dnes: Testify (+ Vlaďka Svobodová z Laury)
Práce: živnostník v oblasti datových sítí a komunikací
Škola: el. průmyslovka
Oblíbené kapely: Big and Rich, Suicidal Tendencies, Helmet, AC/DC, Rolling Stones, Voivod; jinak žánr americké country (+blues, swing..)
Marek Haruštiak - basa, zpěv
Nástroje a vybavení: Fernandes Gravity 5 Deluxe, Mesa/Boogie Big Block Titan V12
Hudební působení dříve: Five O´Clock Tea, Dymytry, Chameleon
Hudební působení dnes: Victoria
Škola: Mgr. politologie
Práce: Baskytara
Oblíbené kapely: Infectious Grooves, Metallica, Korn, Sepultura, Soulfly
Hobby: snowboard
Web: www.harum-bass.com
Vojta Douda - bicí jak řemen
Nástroje: bicí Mapex, činely Anatolian a paličky Regal Tip
Průprava: samouk, od 15ti let
Hudební působení dříve: Cosmetic punk, záskok v Divokým Billovi, kapela Illony Csákové
Hudební působení dnes: Benedikta
Škola: střední hotelová
Oblíbené kapely: Buty, Police, Helmet, Beatles, Primus
Oblíbené desky: Helmet - Betty, Peter Gabriel - Up
Koníček: aktivní rybář regaltip

Historie

1991/92
V Liberci vzniká skupina Krucipüsk vstupem leadra punkové skupiny Hubert Macháně Tomáše Hajíčka (zpěv, bicí) do trash-metalové skupiny Veteš - Pavel Zadražil (kytara) Petr Slavík (basa), Jan Zrůst (bicí). Cca po měsíci zkoušení nastupuje Petr Paulus (druhá kytara). Pár měsíců na to vydává skupina debut s názvem Ratata u firmy Monitor.
1993
probíhá turné s kapelou Debustrol a Kabát. Kapela se dále objevuje na CD výběrech Ultrametal 1-3, 13 fláků od Kaťáků atd. Dále skupina koncertuje a připravuje materiál na další desku.
1996
Krucipüsk nahrává druhé CD s názvem Cirkus dneska nebude ve stejném obsazení u firmy Monitor. K tomuto CD skupina jezdí velké letní festivaly atd.
1997
Tomáš Hajíček mění sestavu celé skupiny za účelem dalšího vývoje. Post kytary zaujímá Aleš Makyta (ex King Size), bicí nástroje Tomáš Marek (spousta libereckých skupin) a místo basy mají Sequencer. Po pár měsících zkoušení hledají baskytaru. Hraje s nimi např. Cizák (ex Debustrol), Peknuša (Drobný za bůra a Salomon Bob a další) a posledním který zůstává na tomto postu je Karel Adam (ex Vitacit, Citron, Kreyson)
1998
Skupina nahrává CD Bigada bigada baby, které vychází u firmy Popron a s níž objíždějí koncertní podia.
Na jaře 1999
se Hajíček loučí s kytaristou Alešem Makytou a jeho místo obsazuje Robin Davídek (ex Motorband, Vitacit). Po pár měsících odchází bubeník Tomáš Marek k Lucii a na jeho místo přichází Pepa Cigánek (ex Habera, Dodo Doležal, Wain)
2000
místo bubeníka obsazuje Daniel Hafstein (ex.Mewa, Kreyson, Vitacit, Motorband, Brichta). Po třech měsících se loučí a zůstává věrný své domovské kapele Mewa a post bubeníka zaujímá liberecký Vojta Douda (ex Black Cat)
2001
Jedou tour s Divokým Billem, hned poté s kapelou Doga a objíždí festivaly.
2002
Skupina vydává nové CD s názvem 4 u firmy Sokol Power Voices. V červnu 2002 opouští kapelu R.Davídek a K.Adam. Post kytary obsazuje René Rypar (ex Eleison, nyní Support Lesbians) a baskytara Jarin Janek (ex Eleison, nyní Benedikta). Manažerskou firmou se jim stává Pink Panter.
2002-03
Skupina vydává páté CD s názvem Druide! opět u firmy EMI-Monitor, vzápětí vyjíždí na celorepublikové turné s kapelou Kabát s průměrnou návštěvností 15000 posluchačů. Poté opět koncertuje na všech tuzemských velkých i malých festivalech.
2005
René Rypar odchází do Support Lesbians a jeho místo zaujímá Jarmut Gabriel (ex Mewa). Dále koncertují cca 90 koncertů ročně. Po půl roce odchází Jarin Janek do domovské skupiny Benedikta a střídá ho slovenský baskytarista Maťo Ivan (ex BSP, Chameleón). Koncertují a pomalu připravují materiál pro další CD.
2006
Po vzájemné dohodě odchází Maťo Ivan, post baskytary zaujímá Milan Cimfe (Studio Sono, One Saeson Band Michala Pavlíčka).
2007
V současné době skupina připravuje šesté CD s názvem Ahoj, které vychází 1.dubna a ke kterému jedou první samostatné turné.
Tomáš Hajíček 2007
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačica Kačica | Web | 23. května 2008 v 21:50 | Reagovat

Ahooj , nechceš se (PLSKY) přihlasit do Soutěže o nejrozkošnější obrázek nebo SONB bo SonDollzku , na www.kacica0141.blog.cz ! Kuju Ajojky

2 Lucinka =) Lucinka =) | Web | 7. listopadu 2008 v 20:50 | Reagovat

Ahojyk chci se tě zeptat ty máš CD Krucipüsku?? Já mám jen jedno a nevím jestli maj další nebo ne tak mi kdyžtak napiš díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.